Yazım Kuralları

Değerlendirme Kıstasları
-Kesinlikle Dilbilgisi Kurallarına Uygun
-Noktalama, Bağlaç vb kurallarda hatasız
-Anlatım ve Hitabet yönünden başarılı-Tekrarlanan sözcükler ve cümlelerden uzak özgün ve yaratıcı yazımlar…

Dikkat etmeniz gereken temel kurallar

1-Makale Giriş Gelişme Sonuç şeklinde yazılacaktır.
2-Yazılar akıcı olacaktır, okuyanın okuyası gelmesi için uğraş verilecektir.
3- Yazı fontu olarak 12 Calibri kullanılmalıdır.
4-Yanlış yazdığınız kelimelerde kırmızı ve yeşil çizgi çıkmaktadır.Bunlar kesinlikle çıkmaması gerekmektedir çıkma sebebi sizin bir yerlerde hata yaptığınızın göstergesidir.
5-İmla kuralları çok önemli zaten yanlış yazdığınızda kırmızı ve yeşil çizgiler çıkacaktır.Lütfen dikkat ediniz.
6-Nokta koyulduktan sonra boşluk bırakılıp cümleye büyük harfle başlanır.
7-Virgül kelime biter bitmez konur boşluk bırakılıp diğer kelime öyle gelir.
8-Makaleleri siz kendiniz yazacaksınız. Herhangi bir yerden 1 cümle dahi kopyalarsanızmakaleniz geçersiz sayılacaktır. Özel sistemimiz sayesinde tüm google taratılıp yazdığınız makalenin size ait olmadığı tespit edilmektedir.
9-Devrik cümleler olmayacaktır.
10-Google üzerinden seo uyumlu makale nasıl yazılır diye taratıp lütfen okuyunuz.
11-Tüm yazılar resmi dilde yazılacak sohbet tarzında yazılar ve arkadaşlar size şunu anlatıyorum tarzında yazılar olmayacaktır.
12-Seçmiş olduğunuz konular hakkında örnek makale isteyebilirsiniz.
13-Word yazılarak teslim edilmelidir.
14-Başlık kalın olarak ve sadece kelimelerin baş harfleri büyük olacak şekilde yazılmalıdır.
15- Anahtar Kelimeler mutlaka yazı içerisinde koyu yani bold yazılmalıdır.

1-Aynı veya benzer içerik sağlamaktan kaçınmalısınız. Web trafiğini doğrudan etkileyen bir etken olduğundan dolayı bu hususa azami önem gösterilmelidir. Bir Yazı Uzmanı yazarı olarak sizin tarafınızdan yayınlanan her makaleyi kendi kelimelerinizle ve ifadelerinizle yazmaya dikkat göstermek durumunda olduğunuz gibi aynı zamanda her makalenin güncel ve, daha önce aynı konuda bir makale yazılmış olsa dahi, yeni ifadeler içermesini sağlamalısınız.

2-Daha önce Yazıuzmani.com’da yer verilmiş, kendinize ait olan bir metinde geçen kelimeleri, ifadeleri, cümleleri başka bir metinde tekrar kullanmanız Yazı uzmanı tarafından intihal yani kopya olarak değerlendirilir. Yazılarında kopya çıkan kişiler direkt olarak uzaklaştırılır.

3-Sıklıkla aynı konular üzerine yazılmış olan metinler yayınlamamıza rağmen “kopyala-yapıştır” ile oluşturulmuş olan metinlere yer vermemiz söz konusu olamaz.

4-Yazıuzmani.com’a sağlamış olduğunuz içeriğin tarafımızca reddedilmesi halinde içeriğinizi, tarafımızca sağlanan başlığı kullanmamak kaydıyla, başka bir sitede yayınlama şeklinde değerlendirebilirsiniz. İçeriğinizi reddetmemiz halinde içeriğinizin kullanım hakkı sizde kalırken, reddedilmeyen tarafımızca sağlanmış olan başlığın kullanım hakkı tarafımızda saklıdır.